FAQ

             

Často kladené otázky (FAQ)

1. Registrace a platba

Proč se vybírá účastnický poplatek?

Protože máme velké náklady na pronájem Hotel, parking …

Jak vysoký je účastnický poplatek?

Podívejte se na ceník: https://sfm2022.com/index.php/fee/

Registrace probíhá podle aut, nebo podle osob?

Registrují se osoby! Musí být registrována KAŽDÁ osoba. Děti do 15 let se účastní bezplatně, ale musí být registrovány.

Dostanu po registraci nějaké potvrzení?

Ano, obratem Vám přijde e-mail s potvrzením registrace. Následně Vám během několika dní zašleme e-mail s Vaším osobním registračním číslem a podklady pro platbu.

Mohu zrušit svoji registraci?

Ano, můžete. Pošlete nám e-mail na adresu smartfamilymeet2022@gmail.com Email musí obsahovat Vaše registrační číslo. Je možné, že budete muset zaplatit storno poplatek respektive, že Vám již zaplacený účastnický poplatek nebude vrácen v plné výši.

Jak vysoké jsou storno poplatky?

– do 1. 7. 2022 bez storno poplatku

– do 20. 7. 2022 storno poplatek činí 50 % registračního poplatku

– po 20. 7. 2022 storno poplatek činí 100 % registračního poplatku

Když z nějakého důvodu nebudu moci přijet, mohu místo sebe poslat někoho jiného?

Ano, pokud nám pošlete e-mail se svým jménem, registračním číslem a údaji o náhradním účastníkovi.

Jakými měnami mohu platit?

Účastnický poplatek můžete zaplatit v EURO, PLN a CZK. Na výletech (za exkurze a občerstvení) musíte platit národními měnami (PLN v Polsku, CZK v České Republice). V anglicky psaných FAQ je sice psáno, že Euro bude akceptováno na našich výletech, ale my v CZ víme, že to není pravda a raději si nějakou „národní měnu“ vezmeme s sebou. I polskou!

2 . Místo konání srazu v Jelení Hoře

Kde se akce koná a jaký je tam povrch?

Akce se koná v Hotel Accore Jelenia Góra.

3. Ubytování

Na kterých místech budou účastníci potřebovat ubytování?

První předakce se koná 3. 8. 2022 v Goerlitz. Z Görlitz budeme odjíždět 4. 8. 2022 ráno. Z tohoto důvodu budete potřebovat přenocovat z 3. 8. 2022 do 4. 8. 2022 buď v Görlitz (německá část města) nebo ve Zgorzelci (polská část města). Ve čtvrtek 4. 8. 2022 večer dojedeme až do Jelení Hory, takže v Jelení Hoře budete potřebovat ubytování od 4. 8. 2022 do 7. 8. 2022 – 3 noci.

Jsou pro ubytování v Jelení Hoře preferovány některé hotely?

Ano, tady na stránkách najdete seznam doporučených hotelů, které by měly účastníkům akce poskytnout zvýhodněnou cenu, ale nemusíte se jím řídit, ubytujte se dle vlastního uvážení.

4. Pravidla provozu

Pojedeme v průběhu akce po zpoplatněných silnicích?

Ne, žádná silnice, po kterých pojedeme v rámci akce, není zpoplatněna. Pouze pokud na akci budete přijíždět přes Českou Republiku a použijete dálnice, musíte si požídit dálniční známku. V Polsku jsou dálnice bez poplatku s výjimkou dálnice A4 (z jihovýchodního Polska), na které jsou mýtné brány. Pokud přijedete velkým autem a Smarta povezete na přívěsu: V CZ – pokud tažné vozidlo bude lehčí než 3,5 t, stačí dálniční známka (na tažné vozidlo), přestože souprava bude vážit třeba 4,5 t pokud tažné vozidlo bude těžší než 3,5 t, musíte se registrovat do systému elektronického výběru mýtného Czech toll. V PL – pravidlo platí obdobně, rozhodujícím kritériem je hmotnost celé SOUPRAVY vozidel. Pokud máte nějaké dotazy ohledně mýtného, neváhejte a kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu.

Rychlostní limity

Ve všech zamích konání (DE/CZ/PL) je v obcích rychlost omezena na 50 km/h (v Polsku v noci od 23:00 do 5:00 hod. na 60 km/h).

Mimo obec: DE – 100 km/h, CZ + PL – 90 km/h

Dálnice: DE – neomezená rychlost, CZ – 130 km/h, PL – 140 km/h

Silnice pro motorová vozidla: CZ – 110 km/h, PL – 120 km/h

Alkohol za volantem

V DE je povolená hladina alkoholu v krvi max. 0,5 promile (ale v případě nehody s 0,3 promile bude postih stejný, jako byste řídili s 1,1 promile). V CZ nesmíte mít v krvi žádný alkohol – 0,0 promile, v PL je povolená hladina alkoholu v krvi max. 0,2 promile.

My ale říkáme: „Alkohol za volant nepatří!“ nebo také „Opilý řidič, veselý vrah!

Svícení za jízdy

V DE není svícení při jízdě ve dne povinné, v CZ a PL platí povinnost mít rozsvícená světla i při jízdě ve dne – buď světla potkávací, nebo světla pro denní svícení (DRL).

5. Zvířata na srazu

Mohu na akci přijet se svým psem?

Ano, samozřejmě! Na všech místech srazu jste vítáni i s Vašim psem. Výjimku tvoří zákaz vstupu se zvířaty do budov pivovaru a do budov muzea. Buďte tak laskavi a nezapomeňte svým zvířátkům vzít potřebné dokumenty – pas, očkovací průkaz atd.

Mohu vzít svého psa do hotelu?

Sami se zeptejte přímo v hotelu, kde se chcete ubytovat!

6. Prezentace Vašeho klubu ve vlastním vyhrazeném prostoru v „Club area“

Jak mohu požádat o vyhrazený prostor pro prezentaci našeho klubu?

Pošlete nám e-mail na adresu smartfamilymeet2022@gmail.com Potřebujeme znát název a sídlo Vašeho klubu a kontaktní informace Vašeho zástupce – jméno, e-mailovou adresu, telefonní číslo.

Jaké zázemí nám bude poskytnuto v prostoru vyhrazeném pro prezentaci našeho klubu?

Pro každý klub zajistíme prázdný stan o rozměrech 3 x 3 metry. Pokud budete potřebovat, zajistíme přípojku elektrického proudu. Toto Vám bude poskytnuto bezplatně!

7. Prezentace Vaší firmy v prostoru „Tuning area“

Jak mohu přihlásit naši společnost do „Tuning area“?

Pošlete nám e-mail na adresu smartfamilymeet2022@gmail.com Potřebujeme znát název a sídlo Vaší společnosti a kontaktní informace Vašeho zástupce – jméno, e-mailovou adresu, telefonní číslo.

Jaké zázemí nám bude poskytnuto v prostoru vyhrazeném pro prezentaci naší společnosti?

Pro každou firmu zajistíme prázdný stan o rozměrech 3 x 3 metry. Pokud budete potřebovat, zajistíme přípojku elektrického proudu.